Instalace nulového bodu VERO-S

27. 9. 2020
Honza
Počet přečtení: 619

Jak jsem psal v minulém článku, objednali jsme si několik nulových bodů VERO-S od firmy Schunk. Mimojiné musím pochválit perfektní balení, v dřevěných bednách. Nyní je potřeba je umístit na stůl obráběcího stroje Haas VF3SS.

V první řadě bylo potřeba sundat staré desky Gredoc, což nebyl žádný problém, trochu očistit litinu a nahodit desku VERO-S.

instalace-schunk-vero-s-na-stul-obrabeciho-stroje-7

instalace-schunk-vero-s-na-stul-obrabeciho-stroje-6

K instalaci úplně návod není, takže je potřeba trochu improvizace. Desku lze připevnit ke stolu několika způsoby. Jednak je to přiloženými úpinkami, které je ale nutné napřed profrézovat. Toto je v našem případě passé, protože nemáme tak velký stůl. Takže bylo potřeba navrhnout otvory pro šrouby + se vyhnout vzduchovým šachtám. Výkres i model dodalo Brněnské zastoupení firmy Schunk.

Příprava desky pr oobrábění

Vyrovnání desky jsme nahrubo udělali na hodinky na zadní hranu nulového bodu.

instalace-schunk-vero-s-na-stul-obrabeciho-stroje-3

Obrábění desky je naprosto v pohodě, žádné problémy. Takže klasika, jemně přitáhnout, přeměřit, pak znova a dotáhnout na 120Nm. Pak jsme si zkontrolovali středy jednotlivých hnízd pomocí obrobkové sondy. Křivost v ose X byla na 400mm 0,002mm což považuji za velmi dobrý výsledek.

Dále musíme zakrýt drážky krycími lištami, protože tím odpadá otravné čištění drážek stolu.

Jako poslední věc je potřeba nainstalovat krytky šroubů a krytky otvorů v jednotlivých hnízdech, aby nebyly zanesené třískami.

Poslední inzeráty z CNCbazar.cz

Instagram