Netěsnosti v rozvodu vzduchu AIRnet + řešení

5. 9. 2021 Honza Počet přečtení: 65

Staré řešení rozvodu vzduchu pomocí zahradní hadice je už naštěstí minulostí, které jsme vyměnili za systém rozvodu vzduchu od firmy AIRnet. Máme takto od dvou kompresorů Mark rozvedeno cca 180m trubek s celkově asi 200 spoji. I přes veškerou pečlivost se u dvou spojů objevila netěsnost v podobě slabého syčení, i když jsme absolutně nevěděli proč to tak je, když jsme postupovali správně. Jenže únik byl u jednoho spoje v horní části sestavy ve výšce cca 3,5m v dost nepřístupném místě tak se blbě hledalo. Tak jsem si vzpoměl na naše servisáky kompresoru z firmy PEMA, kteří dělají i kontrolu netěsností v potrubních systémech za pomoci ultrazvukového měřícího přístroje. Načež za dva dny se u nás objevil chlápek z týhle firmy, prošel celou dílnu a únik identifikoval. Dokonce technik spočítal množství ztráty vzduchu za rok, což vyčíslil na cca 4200Kč ročně, což mě dost překvapilo.

A co bylo příčinou úniku vzduchu? Překvapivě miniaturní rýha na místě, kde je o kroužek ve spojce a přes kterou unikal vzduch. Ještě malá poznámka pro budoucí majitele rozvodu AIRnet. První poznatek je kde nakupovat. Bohužel se mi nepodařilo zjisti ždáný jiný eshop než www.kompresory-vzduchotechnika.cz, protože já vlastně bytostně nesnáším proces poptávky, nabídky, potvrzení poptávky, potvrzení nabídky atd. oproti klasickému eshopu, kde na pár kliknutí mám co chci. A druhý poznatek, že někdy na koncí trubky může být kapka barvy, která by mohla vycházet přímo do místa o kroužku, tak jsme je raději taky odřízli kolečkem.

Druhý únik nebyl z rozvodu vzduchu, ale ze solenoidového ventilu z nejstaršího stroje Haas Vf2SS, který vyřeší technik firmy Teximp.

Dále nás čeká od firmy PEMA ještě měření odběru elektřiny kompresoru, ale o tom v dalším článku.

Poslední inzeráty z CNCbazar.cz

Instagram