Briklis iSwarf 50

4. 8. 2021 Honza Počet přečtení: 125

Kvůli velkému množství třísek vznikajících při cnc obrábění jsme se rozhodli pořídit briketovací lis od české firmy Briklis, kompaktní model iSwarf 50.

Mezi další důvody pro nákup briketovacího lisu bylo zejména:

  • Odstranění velkého kontejneru na třísky ve dvoře firmy, tím pádem i zabránění krádežím třísek z volně přístupného kontejneru (stalo se několikrát)
  • Stlačování odpadu, tedy třísek zhruba na desetinu objemu
  • Vyšší výkupní cena briket cca o 40% oproti sypaným třískám
  • Vrácení kvalitní emulze zpět do oběhu obráběcích strojů, v našem případě jde o cca 200l emulze denně (tím si můžeme dovolit držet vyšší koncentraci emulze bez navýšení nákladů), při stlačování dávky třísek se vymačkává velké množství emulze z třísek podobně jako u odštavňovače

Briketovací lid Briklis iSwarf 50 má kompaktní rozměry a je od pohledu pěkně vyrobený. Lis má násypku (kterou si ještě zvětšíme) ve které je dávkovací šnek, který nahrne třísky do lisovací komory. Právě tady vzniká někdy problém, pokud jsou třísky dlouhé a lehké jako v případě hliníku, dojde podobně jak u šneku v obráběcím stroji k vyhrabání tunelu a třísky napropadávají dál do dávkovacího šneku a lis jede na prázdno. Toto se dá snadno vyřešit občasným prošťouchnutím plechovou lopatkou.

Lis umožňuje pomocí ovládacího panelu různé nastavení jako např. délku lisování apod. Při lisování dojde ke stlačení třísek, čímž se do sebe tyto třísky zaklesnou a briketa drží tvar. Náš poznatek, čím menší třísky např. při použití fréz s lamači tím větší (delší) briketa. V našem případě nejčastěji lisujeme hliník, ale zkoušeli jsme lisovat ocel nebo plast. V případě oceli je trochu slyšet, že lis pracuje, nicméně podle výrobce je na to uzpůsoben, což můžeme po cca půl roce potvrdit.

Vylisovaná emulze protéká do záchytné nádrže, kde je kalové čerpadlo a podle nastavení odvádí vylisovanou emulzi dál, v našem případě do 1000l IBC kontejneru.

Video z vymačkávání emulze z brikety a vypadnutí brikety z lisovací komory.

 

V případě lisování plastu je problém, protože plast se do sebe nezaklesne a briketa nedrží, rozpadne se a ještě zaneřádí celý prostor kudy vypadávají brikety z lisovací komory.

Problémy se kterými jsme se setkali:

  • Ucpaný odtokový kanálek dávkovacího šneku, odstraněno rozděláním plechu a prošťouchnutím (pravděpodobně způsobeno nalitím hliníkového blatíčka, které jsme vybrali při čistění nádrže na emulzi u obráběcího stroje)
  • Při lisování velmi dlouhých třísek vznikají na briketách cancoury, které občas upadávají při opuštění lisovací komory, tam je skluzavka a mezera ocelí a skluzavkou se ucpe a teče po skluzavce lisovaná emulze, což lze snadno odstranit prošťouchnutím drátem, nebo hákem.

Jinak žádné vady nebo problémy jsme nezaznamenali, lis pracuje 24/6 a nalisujeme denně cca 200 - 400kg hliníkovýh třísek. Kapacita lisování je cca 35 - 40kg třísek za hodinu, což je podle některých málo, ale podle mě 24(hodin) x 40kg třísek = cca 960kg za pracovní den velmi dobré.

Poslední inzeráty z CNCbazar.cz

Instagram