Nový stroj Doosan DNM 4500

1. 10. 2020
Honza
Počet přečtení: 749

Tak po třech měsících tady máme další stroj, konkrétně CNC tří osé centrum Doosan DNM 4500. Jako první na místo složení dorazil jeřáb. Jeřábník si vyměnil hák a připravil celý jeřáb k akci. Stroj dorazil o chvilku později na kamionu, z Kuřimského Tecnotradu, s navázanými a vyváženými popruhy

Vzhledem k předešlým negativním zkušenostem s jednou stěhovací firmou, kdy se majitel choval jak debil, což uznali i jeho zaměstnanci jsme se rozhodli, že si stroj za pomocí technika z Tecnotradu složíme sami.

Musím hrozně moc pochválit jak jeřábníka, tak kamioňáka. Spolu se domluvili naprosto bez problémů co a jak a šli jsme na to. Jeřábník zvedl stroj nad kamion a otočil se směrem k budově. Ke všemu naprosto precizně manévroval vysunutým ramenem jeřáku doslova pár cm od skleněné tabulky okna a stroj nám doslova šoupl do dílny, vlastně tak napůl, neboť před vraty je nájezd.

stehovani-stroju-doosan-dnm-4500-2

Stroj jsme posadili na podvozky, zajistili dřevěnými klínky a přiepvnili k hubcuku. No pak už stačilo párkrát zapumpovat a stroj byl v dílně. 

stehovani-stroju-doosan-dnm-4500-3

Pak jsme za pomoci několika mužů stroj umístily na požadované místo a bylo hotovo. Celá akce trvala 75 minut od začátku zvedání, což je oproti "profesionální" stěhovací firmě, kde byl běžný čas v rámci celého dne je to fakt paráda a další stroje si budeme opět stěhovat svépomocí. Mám z toho pocit, že to divadlo a velmi nevhodné chování majitele vedlo jenom k prodloužení času, aby se snadlo obhájila přemrštěná cena za tuto službu.

Takže pokud zvažujete nákup a umístění stroje do dílny, udělejte si to sami. Nechte si stroj připravit na složení jeřábem a objednejte si jeřáb, nebo destu, ale s tou nemám osobní zkušenost. Dále je potřeba jeden hever, dva podvozky a říditelná ojka. My jsme vzhledem k tomu, že jsme museli překonat nájezdou rampu ještě potřebovali hupcuk, ale zvládlo by se zatlačit i destou, ale hubcuk je jistota. Pak ještě několik dřevěných klínků, aby stroj neujel. No a to je všechno.

Chtěl bych tedy ještě jednou pochválit PANA jeřábníka z firmy Tomáš Novotný, resp. pracujícího pro tuto firmu (jinak tel. na něj je na fotkách). Dále pak PANA kamioňáka, neboť byl úplně v pohodě, a hlavně při odjezdu se otočil na našem malém dvoře plným zaparkovaných aut doslova na fleku, že se na to přišli podívat i lidi z ostatních firem. Dále pak vše lidem, kteří nám pomáhali, a v neposlední řadě i technikovi a celé firmě Tecnotrade. Jinak v případě zájmu lze stěhovací propriety zapůjčit u nás.

No a poslední informace, stroj byl ještě ten den připojen do elektrické sítě, napojen na vzduch a nahrubo vyvážen.

Díky, brzy to zopakujem.

Poslední inzeráty z CNCbazar.cz

Instagram